Як включити IP - маршрутизацію в Windows XP

  у розділі Технічні теми 

Я не знаю чи можна тут про "глибокі" комп'ютерні тематики починати... Але комусь може бути цікаво, а мені корисно, бо забуду. Кому не подобається таке - просто пропускайте, добре? ;)

Коротше є комп'ютер з MS Windows XP. І в ньому дві мережки. Одна, нехай, підключена до локальної мережі (в мому випадку до інтернету), інша - до якоїсьмалесенької мережі (в мому випадку це буводин IP телефон).

Отдже, класична схема. Одна мережка має IP адресу з однієї підмережі, інша мережка - IP адресу з іншої, підмережі IP-телефону.

Фокус: З комп'ютера можна пігнгувати будь-кого в загальній мережі. І можна пінгувати IP-телефон з тої другої мережі. З загальної мережі всі пінгують дослідний комп'ютер, але ніхто не пінгує IP-телефона (хоча маршрут його підмережі прописаний в шлюзі тої, загальної мережі і івказує на дослідний комп'ютер).

Тобто містика - комп пінгує всіх (і телефон в тому числі), всі пінгують його. Але ніхто не може пінгувати телефон, хоча знають де він знаходиться (його підмережа, і дослідний комп'ютер для нього - шлюз).

Коротше в перший день я так і не поборов загадки. Наступнього дня, коли переконав себе що все решта правильно, а система надто проста щоб мати якусь особливу помиоку, я згадав що FreeBSD при інсталяції системи питає чи має бути цей сервер шлюзом. Я завжди, незадумуючись казав "Так", бо переважно вони для цього і ставились. Але для чого йому знати, чи буде він шлюзом, чи ні? Яка різниця? Не для статистики ж. :)

І тут до мене дійшло! FreeBSD хоче знати чи буде використовуватись як шлюз, щоб "об'єднувати" всі підмережі до яких він підключений між собою, передавати дані між ними, тобто юути маршрутизатором! І якщо вже така поважна система має цю функцію вимкненою, "за замовчуванням", то що говорити про нещасну XP?

Я кинувся до Ґуґла - і точно! Windows XP (і принаймні Windows 2000 теж) не передають даних з однієї мережки на іншу, тобто маршрутизація за замовчуванням вимкнена!

Причому Майкрософт про це ні слова не сказали в усіх розділах про мережу XP (на сторінці в себе).

Коротше треба поставити "1" в параметрі реєстру:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\IPEnableRouter

Маршрутизація в Windows XP

P.S.

Здається в Windows 2000 є "пташка" така, в властивостях мережі. В XP - точно лише через реєстр.


Коментарі