'Dreambox: перекодування відео з "ts" в AVI (MPEG4)'

  у розділі Технічні теми 

Перекодування відеофайлів "TS" створюваних супутниковими тюнерами Dreambox у MPEG-4 (AVI).

Хто не знає - купив я недавно супутниковий тюнер Dreambox. Виникло багато питань. Тут я опишу вирішення одного зних, бо на свої шкірі відчув як важко розібратись "з ходу". А розбиратись є з чим.

Задача: перетворити відеофайл який створює Dreambox в форматі MPEG-TS (файл з розширенням .ts) в загальнопоширений MPEG-4 (AVI, DivX), який можна переглядати на будь-якому комп'ютері чи нормальному DVD-програвачеві. Бо в такому вигляді як він є його не можна нормально зберігати ні на комп'ютері (бо великий) ні подивитись на DVD програвачеві (бо файл "нестандартний").

Багато хто перетворює файли Dreambox в "звичайний" DVD-формат. Мені це не потрібно - не бачу потреби витрачати на передачу чи мультфільм 4 ГБ, якщо можна достатньо "красиво" закодувати в MPEG-4 і запхати їх на диск 4-5 штук (я наслідок інтернетівських файлообмінних сторінок, я знаю).

Отже записали ви нас вому Dreambох і лежить він на диску Вашого комп'ютера. Файл має розширення "ts" (формат Transport Stream). Його в мене відкриває хіба програвач VLC. І займає він - десь 1 ГБ на годину тривалості. "Зажирно" і неможливо незручно...

Перетворити відразу в MPEG-4 невийде, бо жодна нормальна програма плюнеться три рази на Ваш TS і не захоче з ним працювати.

Перетворемо його в "стандартний" MPEG-2. Для цього використовуємо програму PVAStrumento. Я використовував версію 2.1.0.17.

В завантаженому з тієї сторінки дві директорїї: cmdshell _і _gui. Ми ліниві, нам підходить версія gui (графічний інтерфейс). Запускаємо...

PVAStrumento

Зліва вгорі кнопка з трьома крапочками - з'являється стандартне вікно відкриття файлу. Вибираємо наш ".ts".

Тисніть кнопку "info". У білому полі зправа з'явиться інформація про файл. Я в неї не вникав.

Тисніть "make ps". У вікні що з'явиться виберіть куди зберегти результуючий файл і підтвердіть свої дії натисненням "start".

Почнеться перетворення файлу (триває декілька хвилин на годину тривалості джерела). Це не компресування, просто перетворення формацітв. Вуаля - MPEG-2 файл готовий. До речі ця програма добре працювала навіть з файлами що записані в момент поганого прийому каналу, з перешкодами. деякі інші - плювались на неправильні дані. Правильна програма.

Тепер, маючи MPEG-2 дехто пакує його в DVD-формат. Я ж покажу як зробити з нього AVI (MPEG-4).

Будемо використовувати програму VirtualDub (www.virtualdub.org), а точніше її модифікацію для роботи з MPEG-2.

Стягуйте архів. Запукаємо VirtualDub...

Я не буду пояснювати всі тонкості, бо й сам мало знаю. Дивимось лише те що потрібне зараз. Відкривайте свій MPEG-2 файл: "File->Open video file". Ігноруйте попередження після відкриття. думаю це щось від попереднього перекодування, або ще від запису з тюнера.

Перед компресією підкорегуємо процес трохи. Ідіть в "Video->Filters". Тисніть "Add". В переліку шукайте "deinterlace".

В віконечку налаштувань фільтра переконайтесь що вибрано "Blend fields together (best)":

PVAStrumento

Повертайтесь до головного вікна ("OK" не забувайте натискати). Ось чого ми добились щойно (зверніть увагу на "рвані" краї на межі контрасних об'єктів):

Deinterlace

Далі вибираємо кодек яким компресуватимо: "Video->Compression...".

Я компресую у DivX 6. Для AVI, зараз, це стандарт де-факто.

VirtualDub

Якщо в переліку кодеків DivX відсутній - він не встановлений на вашому комп'ютері. Найлегше виправити це - інсталювати пакет кодеків K-Lite.

Вибравши DivX натисніть праворуч кнопку "Configure".

Виберіть "Encode mode": "1-pass", а з "kbit/s" ситуація така... Це ніби рівень компресії. Чим це число більше тим менше буде спотворень відео (артефактів), але тим більший розмір матиме файл і навпаки. Як правило, 800 кб/с відповідає "стандартному" стисненню (десь 700 МБ на 1,5 год. фільм).

VirtualDub

Зрештою там є кнопка з зображенням калькулятора. задайте там реальну тривалість фільму і який розмір Ви б хотіли отримати. Потрібний бітрейт буде вам запропоновано.

Вибирайте і зберігайте все ("OK").

Задамо параметри компресії звуку. Йдемо в "Audio" і активуємо "Full processing mode...". Тоді "Audio->Compression".

Тут схоже до відеокодека. Вибираєте зліва чим, з правого боку - параметри. Наприклад AC3-ACM, а налаштування - 192 kbit/s, 48000 HZ. Вибачте, я не до кінця розумію параметри звуку тут. :( треба виходити з параметрів джерела. Але такі налаштування мають бути нормальними.

Встановивши програму Lame можна буде використовувати її кодек для кодування звуку в MP3.

Закривайте ("OK") .

Кульмінація - "File->Sav as AVI...". Вказуйте куди зберегти файл і "Вперед".

Компресування триває протягом десь 50-70% часу від тривалості оригінала (при компресіїї 800 кб/с).

Вітаю! Не минуло двох годин як Ваша улюблена пор передача Влазиться навіть на CD чи публікується в Інтернеті (це Ваша ідея, не моя :) , пам'ятайте про авторські права).

Успіхів! ;)


Коментарі