Ідіотська Webmoney

  у розділі Життєпис 

Я завжди з недовірою ставився до Webmoney -  напівофіційний сервіс, з незрозумілою структурою та конячими відсотками на обмін. Проте, час-від-часу використовував його для дрібних оплат.

Коли ж мені знадобилось скористатись Webmoney в черговий раз, я відкрив для себе неприємні і дивні ньюанси роботи системи.

Свого часу, для роботи з гаманцями, я використовував спеціальну веб-сторінку. Це так звана версія Light (Webmoney Keeper Light). Заходити в систему можна, зокрема, за допомогою згенерованого при реєстрації сертифікату, або використовуючи логін/пароль.

При спробі зайти з сертифікатом я отримав повідомлення про те, що термін його дії вже закінчився. Запропонована процедура продовження сертифікату, з огляду на саму суть використання електронних ключів дика і незрозуміла:

Треба надіслати їм поточний файл-сертифікат електронною поштою (!!!) та (увага) вказати пароль доступу до ключа в тому ж листі.

Я спробував встановити Windows-програму Webmoney Keeper Classic але виявилось Keeper Classic не працює з обліковими записами в яких працювали через веб-інтерфейс Keeper Light!

Тоді я вибрав вхід за логіном / паролем (благо я дозволив його колись). У систему я увійшов, але при спробі переказати гроші іншій особі зіткнувся з попередженням: "Для перевірки, Вам буде надіслано SMS вартістю 0.3 WMZ чи еквівалент в WMR". Хто не знає - буква в кінці WM означає валюту. Мій кошильок - WMU (гривня). Я не проти - висилайте.

Так ні, вислати не можуть бо "Можливо недостатньо коштів", хоча грошей на WMU вистачає і для переказу і для оплати SMS. Виглядає що вони хочуть щоб я оплатив за SMS саме з WMZ чи WMR. А де я їм візьму ті 0.03 WMZ вночі?

Смішно, але щоб отримати якісь центи на рахунок я знайшов онлайн-гру "Сапер" і з подарунком-ставкою в 0.01 WMZ виграв чотири центи і перевів на свій WMZ гаманець. Щоб виграти я скористався програмою-підказкою ходів, але це вже інша історія. ;)

Ось маю 0.03 на WMZ і необхідну суму на WMU і роблю переказ знову - але коштів для SMS, знову, чомусь, не достатньо. :( З того всього я вирішив змінити пароль для входу, згенерувавши його спец. засобами для збереження паролей.

Змінити я його змінив, але, після виходу з системи зайти вже не зміг. Підозрюю система обрізала мій пароль з 24-х символів і зберегла обі щось зовсім інше ніж я думаю.

Отак я чекаю тепер на новий сертифікат, який вони обіцяють зробити на протязі п'яти робочих днів (тиждень!). Звичайно, а що чекати від системи якій файли ключів з паролями треба надсилати листами та ще й опрацьовувати, очевидно, вручну?


Коментарі