Бережи здоров'я змолоду

  у розділі Життєпис 

Якщо ж Ви не змогли його вберегти змолоду, то, принаймні, треба намагатись не погіршувати ще більше. Для людей, які проводять багато часу за комп'ютером (для мене це часто 12-14 годин в день) треба пам'ятати про обв'язкові перерви в роботі. Це запобігатиме різним проблемам спини, рук та очей.

Проте відірватись від роботи інколи важко, а інколи просто і не до того. Таким людям як я, яким важко слідкувати за режимом, придумали спеціальні програми, що нагадують про перерви в роботі. В Ubuntu, наприклад, навіть стандартний менеджер клавіатури має таку функцію. Проте, працює вона погано: якось не надійно, не точно.Чисто випадково, під час пошуку альтернатив, віднайшов програмку Workrave. Це саме воно! Налаштуйте як часто хочете мати перерви, та мікроперерви. Коли настане час програма акуратно попередить що треба відпочити. Ви зможете відмовитись від відпочинку "просто зараз", тоді програма нагадає трохи пізніше.

Коли ж ви заберете руки з клавіатури і погодитесь на відпочинок - екран заблокується. Але це не все. Перші 1-2 хвилини Вашої перерви на екрані відображатимуться (анімовано) випадкові вправи для розминки очей, рук, і всього тіла.

Все гнучко налаштовується і може супроводжуватись звуком. Існує для Linux і Windows.

workrave


Коментарі