Зміна системи керування блогом на Wordpress

  у розділі Технічні теми 

WordpressПривіт! Як я вже і писав 20 секунд тому ;) систему керування цією сторінкою було змінено. Два роки до цього мені вірою і правдою служила Joomla!, та тепер вона поступилась міцем Wordpress.

В основному, перехід на Wordpress відбувся через прагнення нових вражень :). Частково - для зменшення зусиль, пов'язаних з веденням блогу.

Joomla! - чудова система для керування усім чим хочеш, але Wordpress оптимізований для ведення саме блогу.Тому я повністю змінив систему з Joomla! на Wordpress. Заодно змінив і вигляд веб-сторінки.

Усі статті з "старого" блогу вдалося успішно перенести, як і коментарі. Тому, якщо комусь потрібно допомогти з перенесенням матеріалів з Joomla! на Wordpress - звертайтесь. ;)

Wordpress встановлював вперше, але система відразу сподобалась (я вдало "вибрав" час - саме вийшла 2.9.1 :)). Орієнтованість Wordpress на зміст сторінки, її наповнення, підкуповує користувача. Панель адміністрування, на початку здалася дещо незрозумілою, але процес додавання статей - саме задоволення.

Дуже сподобались менеджер-редактор малюнків (та файлів), вбудований візуальний редактор тексту (дуже кмітливий і "правильний"). Велика кількість безкоштовних шаблонів високої якості.

Не сподобалась дещо обмежена у функціях система шаблонів у Wordpress, але так як вона розрахована на блог, то цього достатньо. І ще, здається, сама архітектура системи не є ідеальною, бо часто зустрічаю потреби лізти у код шаблону та самої системи і редагувати його, коли наприклад у Joomla! це як блюзнірство (прийнято писати свій додаток, для покращення функціональності, а не редагувати код системи). :) Проявилось декілька багів, але вони дрібні (як, наприклад, відмова системи інтегрувати відео з Youtube за короткою адресою).

Поза конкуренцією, у Wordpress, є можливість тісної інтеграції системи з провідними технологіями та популярними ресурсами. Великою перевагою є готові рішення для "віддаленого" ведення блогу (через ел. пошу чи моб. телефони). Додатків до Wordpress є багато. Встановлювати їх можна безпосередньо з адмінки.

Я все ще продовжую переробляти дизайн та підлаштовувати все "під себе".

Поки що я дуже задоволений. Сподіваюсь що мені буде зручно писати, а Вам  - приємно читати.


Коментарі