Кіно. Клони (Surrogates).

  у розділі Життєпис 

То нічого що я в такий день, день виборів, просто дивлюсь фільми? Думаю що ні. Бо переживати за майбутнє країни надто схоже на перегляд кіна — як би ти не переживав за героїв, кінцівка від тебе не залежить. От тільки вона в України чомусь не "хеппі енд" завжди.

Відразу зауважую — переважно я просто ділюсь враженнями про фільми які мені були цікаві, або фільми, на які не вартує витрачати часу. Це не глибокі аналізи стрічки (хоча як коли) а просто рекомендації.

Фільм Клони (ориг. — Surrogates) 2009 року, з 6,3 балів за IMDb. Фантастика, наукова фантастика, бойовик. В головній ролі, мій найулюбленіший (переважно) актор — лисий Брюс (Вілліс).

Клони (Surrogates)

Коли, на початку фільму, герой Брюса Харві Грір вз’являється з причепуреним чубчиком і підтягнутою шкірою я подумав "Ось і Вілліс вже, не виходить в люди без пластичних операцій ".

Ба ні. То виявився не сам Вілліс а його роботизований клон, якого може робити, у недалекому майбутньому, кожен, за своїм о́бразом, тільки красивішим. Тому усі навколо стрункі та чорнобриві з ідеальним, як намальованим, лицем.

Клони (Surrogates)І практично усі навколо це роботи, якими керують, лежачи вдома, їх господарі-оператори. Клони ходять на роботу, в магазини, салони краси, тоді як їх господарі беруть з життя клонів лише найкращі відчуття, насправді ж  гроблячи своє тіло вдома. Хоча ввечері приводять усіх клонів додому, на підзарядку і лише інколи, випадково, зустрічаються вживу.

Цікаво, коли клон дружини Харві (Брюса) знаходить його закривавлене тіло в них вдома, в коридорі, то везе його у лікарню, сама не встаючи з крісла, хоча знаходиться в сусідній кімнаті. Це для них нормально і типово. Увесь світ, крім групи "відлюдкуватих" людей що живуть в резерваціях бачать і відчувають навколишній світ лише через керованих ними клонів.

Проте з’являється якийсь фуліган, що вбиває клонів. І не просто вбиває машини, за що йому світить максимум відповідальність за пошкоджене майно, а так вбиває що чомусь гинуть і власники клонів, їх оператори.

Це дуже серйозно і незрозуміло, тому головний герой, ледь не загинувши сам, не заспокоюється доки не встановить походження цієї зброї і мотивів убивці.

Клони (Surrogates)Розслідування заводить його у резервацію де гуртуються противники використання клонів, куди він може проникнути лише самотужки (роботів не пускають).

Оцінивши на собі усі плюси і мінуси самостійного пересування, від якого всі вже так відвикли, він сильно задумується над тими "перевагами", що отримує людство від використання андроїдів-двійників, особливо якщо це стосується власної сім’ї.

Коли головний герой знаходить причину усіх бід — вже майже надто пізно щось змінити, під загрозою життя усіх "цивілізованих" істот. В його руках їх долі та лише 10 секунд часу...

Цікаво спостерігати  як живуть двійники людей, що виглядають так, як люди себе хочуть бачити. Загалом фільм виявився не таким нудним, як здається з першого погляду. На щастя його не переобтяжили зайвою фантастикою і вибухами, тому дивитись його цікаво та легко.


Коментарі