Підсвітка клавіатури для "комп’ютерного" столу

  у розділі Технічні теми 

підсвітка клавіатури

Я дуже люблю коли робоче міце було освітлене. Особливо клавіатура. Сліпого набору не вмію, набираю швидко, але в 2-3 пальці. Хоч і не підглядаю постійно на букви, але відчуваю дискомфорт коли клавіатура погано читається.

Вирішив, нарешті, зробити підсвітку шухлядки з клавіатурою.

Для цього потрібно:

  • блок живлення, 9-12 вольт (10-50 грн)
  • світлодіодна лінійка (рубель за відро, або ~6 грн за штуку)
  • комп’ютерний стіл з шухлядою для клавіатури

підсвітка клавіатури

Блок живлення підійде від будь-якого побутового пристрою: зарядний пристрій від старої мобілки, дитячі іграшки тощо. Або купити десь на "залізних" базарах. Він може бути дуже маленьким та малопотужним, головне щоб вихідна напруга була в межах 9-121 В.

Добре, якщо блок живлення буде імпульсним — він не гуде, не гріється, не займає багато місця, та більш ефективний в споживанні електрики. Такі блоки можна впізнати за маленькою вагою та розмірами. Неімпульсні (трансформаторні) блоки живлення — значно важчі і більші в об’ємі.

Світлодіодна лінійка продається на китайських аукціонах, або безпосередньо на eBay. 4 смужки коштують десь 3 долари. Напевне їх багато і в українських магазинах (особливо автомобільних бо беруть для освітлення салону машини), можливо трохи дорожче ніж з Китаю.

підсвітка клавіатури

Світлодіодну лінійку під’єднуємо до роз’єма блока живлення. Звертаємо увагу на полярність! Переважно, зовнішня трубка роз’єму це "мінус", на неї обмотуємо чорний дріт з лінійки. Червоний дріт запихаємо в середину роз’єму (це "плюс"). Все добре заізольовуємо.

Світлодіоди, як правило, мають клейку зворотню сторону. Причіпаємо її до нижнього краю стола, над полицею2 з клавіатурою.

підсвітка клавіатури

Можна використати декілька лінійок, підключених паралельно. Або придбати довшу лінійку, з більшою кількістю світлодіодів.

Такі ж лінійки можна використовувати для освітлення інших елементів інтер’єру: поличок, шаф тощо.

підсвітка клавіатури

підсвітка клавіатури

підсвітка клавіатури

підсвітка клавіатури

підсвітка клавіатури

Увага! Працювати — небезпечно! Працювати з електрикою — ще небезпечніше! Не лізьте до дротів, якщо не розумієте що робите! Краще попросіть когось про допомогу.


  1. Діоди розраховано на 12 В. Я використав блок живлення на 9 В. Від 12 В світла було аж надто багато і це відволікало. До речі, від 5 В діоди навіть не засвітяться. 

  2. Чим більша віддаль від полички до стола, тим рівномірніше буде освітлена клавіатура. 


Коментарі