Ubuntu Mate — затишно як вдома.

  у розділі Технічні теми 

Ubuntu Mate

Я вже плакався що колись улюблена мною Ubuntu перетворилася на злу "мачуху" і не тішить своїм виглядом, та й взагалі більше не гріє мене своїм особливим теплом. У пошуках простого користувацького щастя я, для тесту, встановлював різні дистрибутиви, але вони не були схожі на стару добру Ubuntu зразка 2006.

Максимально близько була схожа на мою втрачену комп’ютерну пристрасть Xubuntu (ніколи не пускався далеко від *ubuntu) на які я й працював останній рік.

І раптом знайшлася Ubuntu Mate (вимовляється "ма́тей1").

Ubuntu Mate

Це різновид Ubuntu з графічною оболонкою Mate. Mate — продовження розробки (форк) середовища Gnome2. Ось чому візуально Ubuntu Mate так нагадує старі версії Ubuntu, яка тоді працювала на Gnome2.

Ubuntu Mate має все до чого так звикли користувачі класичного Gnome — класичні панелі, класичне меню, класична панель сповіщень... Все як в старі добрі часи. А в середині — сучасна і надійна Ubuntu.

Все як в дитинстві :). Нічого не гальмує, не дригається, не вимахується, а «просто працює»©. Чудовий варіант як для не дуже нового комп’ютера чи нетбука так і "робочої машини".

Якщо "сучасні" Unity і Gnome3 видаються Вам чимось надлишковим, незвичним чи просто незручним — обов’язково спробуйте Ubuntu Mate.

Більше скріншотів та завантаження тут. Нові версії Mate випускаються синхронно з Ubuntu (14.10, 15.04...).

Ubuntu Mate


  1. Yerba mateАнглійська вимова Mate: "`Ma-Tay", від назви "Yerba mate" (від іспанської вимови [ˈʝeɾβa ˈmate]) — падуб парагвайський. Див. також «Where does the name come from?»

    Оброблене і висушене листя і стебла використовуються як трав'яний чай, відомий як «мате», широко поширений в Південній Америці і який поступово завойовує популярність по всьому світу. Слово «мате» походить з мови кечуа... Wikipedia.


Коментарі