Збільшення розміру диску для віртуальної машини Proxmox

  у розділі Технічні теми 

Спочатку треба збільшити розмір віртуального диску, безпосередньо в Proxmox1. Якщо диски розташовані на LVM2 то це робиться без проблем:

Збільшення диску у Proxmox

У вікні з параметрами розширення задається число гігабайт на які збільшиться віртуальний диск.

Потім, треба збільшити розмір логічного розділу. Це потрібно робити зі сторонньої системи, наприклад GParted Live-CD. ISO можна завантажити на сервер Proxmox і додати його в опції завантаження віртуальної системи. Тод стартанути з Live-CD і програмою GParted розширити логічний диск на усе вільне місце.

GParted

Розділ Swap потрібно теж або акуратно перенести, або видалити, а потім створити знову і активувати (mkswap /dev/sdaX).


  1. Proxmox VE — система віртуалізації що використовує технології KVM або OpenVZ. За допомогою систем віртуалізації на одному фізичному комп’ютері можуть працювати декілька різних операційних систем, кожна з яких буде вважати що вона працює на окремому комп’ютері. 

  2. LVM — менеджер логічних томів. Технологія, що дозволяє об’єднувати один або декілька фізичних дисків в один логічний том. Таким чином фізична конфігурація (кількість, розмір) дисків може змінюватися без шкоди для логічної конфігурації. Крім того LVM вміє робити миттєві снепшоти (образ, стан) розділу, розширювати його тощо. 


Коментарі