Ця стаття створена для того, щоб розповісти як легко можна створити невеличкий, економний, майже безшумний медіацентр для перегляду Full HD-відео, фотографій, інтернет-телебачення. Також він може бути файловим сховищем, торент-клієнтом і т.п.
Свого часу в мене накопичилось багато компакт-дисків з домашнім і розважальним відео, які я обліковував в спеціальній програмі …
читати даліІснує багато програм для "глибокої" перевірки жорстких дисків1. Переважно вони працюють під Windows чи DOS (Viktoria, MHDD). Швидше за все саме вони і будуть встановлені на різних "аварійних" Live-CD.
Хоч такі програми і працюють з різними файловими системами2 не завжди є можливість використати CD-ROM, а запис їх на …
читати далі7 років. Канікули. Залишився на пів дня сам.
Дзвоню і нагадую йому:
— Андрійку, встанеш — поснідаєш, почисть зуби і зроби інгаляцію. Ясно?
— Добре тату!
Приходжу на обід.
— Андрійку, інгаляцію зробив?
— Не зробив...
— Чому???
— Ти казав поїш і зроби інгаляцію. А я ще не їв... (-.^)
Може буде програмістом? ;)
читати даліСталося так, що моя багатостраждальна флешка покупалася у пральній машинці. Після цього, вона перестала подавати ознаки життя.
Я спробував промити її нутрощі у пляшечці зі спиртом. Це дало результат — після підключення до USB флешка почала моргати і "бачитися" системою. :) Навіть було видно файли і їх можна було читати. Але ні …
читати даліZabbix — система моніторингу стану серверів, мережевого обладнання та різних сервісів1. Безкоштовна, з відкритим кодом.
Я опишу процес встановлення на Ubuntu + MySQL.
Хоч на даний момент (тимчасово) існують дві паралельні гілки: 1.8 та 2.0, саме 2.x є найновішою розробкою. 1.8.x не розвивається і …
читати даліІнод (індексний дескриптор) — елемент файлової структури операційних систем Linux/Unix. Він містить інформацію про файл чи директорію — їх тип, розмір, права доступу тощо (метадані). Користувач їх не бачить, але вони є. ;)
Кожен файл чи директорія у файловій системі має відповідний інод, що їх характеризує.
Деякі хостинг-провайдери встановлюють ліміт інодів1 …
читати даліЩе з часів дефіцитного дитинства, коли електричні іграшки треба було штовхати руками і казати "брррррр... вззззз...", бо до них ніколи не було батарейок, мені подобалася ідея акумуляторів. Така собі вічна батарейка — завжди під рукою.
Вже у 90-х, коли "пальчикові" акумулятори з’явилися у продажі, до них було особливе ставлення. Студентами …
читати далі